rodzaje kamienia

Ze względu na uniwersalne zastosowanie i trwałość najczęściej wykorzystujemy granit i kwarcogranit (konglomerat kwarcowy).

Granit  jest głębinową skałą magmową, co wpływa na jego twardość, trwałość i solidność. Ponadto jest kamieniem o szerokiej skali zabarwienia (od koloru jasnoszarego, przez żółty, czerwony aż po czarny), co zapewnia dużą swobodę w kolorystycznym dopasowywaniu granitowych produktów do innych zastosowanych rozwiązań. Kamień ten charakteryzuje także wysoka różnorodność uziarnienia, co zapewnia mu urozmaicony wygląd. Granit importujemy z Włoch, Indii, Brazylii, RPA oraz krajów skandynawskich. Nie korzystamy z chińskich materiałów.

kashmir gold

ivory grey

viscont white

bohus red

vanga

multicolor red

bohus grey

Blanc perle

Padang dark

Brazilian gold

Misty brown

Steel grey

Tan brown

Hallandia

Orion

Labrador blue

Blue night

Olive green

Kuppam green

Black forrest

Star galaxy

Impala

Bengal black

Varangal black

Kwarcogranit inaczej konglomerat kwarcowy produkowany jest na bazie naturalnych kwarców (95%), żywic, polimerów a także innych dodatków (5%). Doskonale sprawdza się jako blat kuchenny i łazienkowy, świetnie nadaje się również na parapety i schody (wewnętrzne). Ze względu na niską porowatość, jest doskonały do pomieszczeń o wysokiej wilgotności, posiada właściwości antybakteryjne. Konglomerat kwarcowy jest materiałem wyjątkowo twardym oraz odpornym na działanie środków chemicznych, plam oraz uszkodzeń. Mnogość kolorów jakie kwarcogranit oferuje swoim klientom, pozwala na dobór odpowiedniej barwy kamienia w zależności od rodzaju pomieszczenia. Materiał ten występuje w kilkudziesięciu kolorach (poniżej przykłady kilku obecnie najczęściej wybieranych przez Klientów) .

odcienie bieli

odcienie bieli

odcienie bieli

odcienie bieli z przeżyleniami

odcienie bieli z przeżyleniami

odcienie bieli z przeżyleniami

odcienie beżu

odcienie beżu

odcienie beżu

odcienie bszarości

odcienie szarości

odcienie szarości